آبان /08 /1398

دفتر کار باز ( Open Office )

دفتر کار باز که ترجمه‌ای برای لغت open office می‌باشد، دفتری است که در آن دیوارها یا جداکننده‌هایی وجود نداشته و در نتیجه تمامی افراد در یک میحط یکپارچه در حال فعالیت هستند. بسیاری از شرکت‌ها ، از شرکت‌های حوزه تکنولوژی گرفته تا شرکت‌‌های تبلیغات، معماری و... از این ایده استفاده می‌کنند. در ادامه برخی از مزایای دفتر کار باز را بیان خواهیم کرد.

بهبود روابط اعضای شرکت: عدم وجود دیوار یا مانع فیریکی میان کارمندان یک شرکت، منجر به افزایش ارتباط کارمندان و کار کردن گروهی آنان خواهد شد. به این ترتیب کارمندان راحت‌تر می‌توانند ایده‌های خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و همفکری کنند.

راحت شدن نظارت: open office موجب می‌شود که مدیر به راحتی و بدون صرف زمان زیاد، نظارت کاملی بر کار همه کارمندان داشته باشد و نیازی به رفت و آمد زیاد در همه اتاق‌ها نداشته باشد.

بهبود روابط مدیر و کارمندان: با دسترسی بسیار راحت کارمندان به مدیر، روابط آنان بهبود خواهد یافت و در نتیجه استرس کارمندان کم خواهد شد. به این ترتیب بهره‌وری افزایش می‌یابد و حتی محیط کار به محیط شادتری تبدیل می‌شود.

کاهش هزینه‌ها: برخی از هزینه‌ها از قبیل هزینه تهویه مطبوع یا هزینه برق کاهش خواهند یافت و در نتیجه امکان صرف بودجه برای فعالیت‌های مهم‌تر به وجود می‌آید.

تاثیر مثبت بر مشتریان: محیط کار باز منجر به ایجاد حس مثبتی بر روی مشتریان خواهد شد. چراکه مشتریان با دیدن این‌گونه محیط‌ها احساس مدرن بودن و به‌روز بودن خواهند داشت. این در حالی است که دفاتر کاری قدیمی ، احساس سنتی بودن را به مشتریان القا می‌کند.

توسعه ساده‌تر: با گذشت زمان، احساس نیاز به افزایش کارمندان و توسعه شرکت افزایش می‌یابد. در یک محیط کار باز این کار به سادگی و با افزودن تنها چند میز و صندلی جدید امکان‌پذیر خواهد بود.

بسیاری از شرکت‌ها، از شرکت‌های حوزه تکنولوژی گرفته تا شرکت‌‌های تبلیغات، معماری و... از این ایده استفاده می‌کنند.تماس با ما

 • آدرس کارخانه:
  خاوران - شهرک صنعتی خاوران - سایت درودگران - بلوط 7 - پلاک 522
  آدرس دفتر مرکزی:
  تهران - میدان هروی - خیابان وفامنش - خیابان آزادی - پلاک 46 - طبقه 4 - واحد 7
 • روابط عمومی:
  22972918 | 22971604 | 22985461
 • پست الکترونیک:
  Contact@DikaAsia.Com
 • دور نگار: 22985461 (داخلی0)
 • فارسی

خبرنامه

با عضویت در خبر نامه ایمیلی از جدید اتفاقات و خدمات و محصولات با خبر شوید

لطفا صبر کنید
دیکا همیشه کنار شماست
02122985461 | 02122971604